T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KOCAELİ / GEBZE - PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haberler

May

22 Mayıs Çarşamba günü okulumuzda gerçekleştirdiğimiz 2.Kariyer Fuarı-Mantı Günü etkinliğimize yoğun ilgi vardı.

Mevcut öğrencilerimizin ve okulumuzdan mezun olmuş birçok kişinin iş dünyasıyla bağlantı kurmalarına ve gelecekteki meslekleri hakkında bilgi edinmelerine olanak sağlayan etkinliğimizde plastik  sektörünün önde gelen firmaları ve sektörün  iş insanlarını  bir araya getirilerek öğrencilere geniş bir perspektif sunuldu.

İlçemizin  okul idareci ve öğretmenleri ile ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin de katılım sağladığı  etkinliğimiz, firma temsilcilerinin sunumları ve interaktif stantlarla dolu bir programla zenginleştirildi. Mevcut öğrencilerimiz, mezun öğrencilerimiz ve misafirlerimiz deneyimli profesyonellerle tanışma ve onlardan ilham alma fırsatı bulurken, staj ve iş imkanları hakkında bilgi edinerek, iş başvurusu yapma şansı elde ettiler.

Okul Müdürü Muhammet ERBAŞ, fuarın öğrencilerin kariyer yolculuğuna ışık tuttuğunu belirterek, “Amacımız gençlerimize iş dünyasını tanıtmak, onları meslekleri konusunda bilinçlendirmek ve istihdam sağlamak. Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz, gelecekteki hedeflerine ulaşma konusunda daha güçlü bir şekilde ilerleyebilecekler” dedi.

2.Kariyer Fuarı-Mantı Günü etkinliğimize vermiş oldukları desteklerden dolayı PAGEV ve GEPOSB Yönetimine; etkinliğimize katılımlarıyla bizleri onurlandıran GEPOSB Bölge Müdürü Murat ÜSTÜNTÜRK ve ekibine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah DENİZ, Yılmaz OĞUR ve Destek Hizmetleri Şube Şefi Şinasi AYDIN’a, İlçemiz Okul İdareci ve Öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

May

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Kurtuluş Savaşını başlattığı,milli mücadelenin ve Cumhuriyetimizin ilk adımlarının atıldığı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutladık.

May

Bugün çok değerli misafirlerimiz vardı. Önce ilçemizin Ortaokul Rehber Öğretmenleri ve İdarecilerini ağırlayarak kendilerine sektörümüzün Dünya ve Avrupa’daki ölçeği eşliğinde sektörümüzle ilgili yakın gelecek öngörülerimizi aktararak okulumuzla ilgili bilgilendirme yapıldı. Akabinde de PAGEV Genel Sekreteri Ertan GÜNEŞ ile birlikte Çin’in Hebei Eyaleti, Sanayi ve Teknoloji Dairesi üst düzey heyetini ağırladık, kendilerine okulumuzdaki uygulamalı plastik eğitimi hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Katılımlarından dolayı tüm misafirlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Şbt

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ev sahipliğinde Kocaeli Kongre Merkezi'nde düzenlenen Marmara Kariyer Fuarı (MARMARAKAF)’nda çeşitli sektörlerden 1071 firma yer aldı. GEPOSB'un bize ayırdığı standta biz de yerimizi aldık,desteklerinden dolayı GEPOSB Yönetimine teşekkür ediyoruz.

Şbt

Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali ÖZYİĞİT, Belediye Başkanımız Sayın Zinnur BÜYÜKGÖZ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şener DOĞAN okulumuzda Bayrak Töreni'ne katılarak öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle biar araya geldi.

Ara

Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık Projesi kapsamında yürüttüğümüz faaliyetlerin sonucunda çok güzel ürünler elde ettik...

Okulumuz Plastik Teknolojisi Alan Öğretmeni Özkan CANTÜRK'ün büyük özen gösterdiği çalışmalar kapsamında; okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin katkılarıyla elde edilmiş olan atık petler, Anadolu Teknik Programı 10. sınıf öğrencilerimizin Plastik İşleme Atölyesi Dersindeki uygulamalarıyla ayıklandı,hammaddeye dönüştürüldü ve sonrasında bu hammaddeler kullanılarak farklı ürünlere dönüştürüldü.

Geri dönüşüm malzemelerinden ürün elde edilmesi konusunda tüm öğrencilerimize örnek olmasını temenni ettiğimiz bu çalışmalarında dolayı öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyoruz!

Ara

Export Teknik - Kesici Takımlar İmalat'ın Değerli sahipleri Mehmet DURUKAN ve Baki DURUKAN ile firmanın Teknik Müdürü Davut SAĞLAM; 27 Kasım'da öğrencilerimizle buluştu.

Davut SAĞLAM tarafından kesici takımların üretimi ve şirketin portföyü hakkında öğrencilerimiz bilgilendirildi.Ardından gerçekleştirilen söyleşide Davut SAĞLAM, imalat sektörünün yetişmiş meslek erbabı teknik elemanlara ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Haz

Her yıl olduğu gibi bu yıl da;okulumuzdaki 4 yıllık eğitim öğretim hayatlarını tamamlayan öğrencilerimizi en samimi,en güzel duygularla geleceğe uğurlaık!

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Mezunları Uğurlama Programımızın açış konuşmasını yapan Okul Müdürümüz Muhammet ERBAŞ,mezunlarımıza ; düşündüğü gibi davranan,inandığı gibi yaşayan,içten,huzurlu,fark yaratan ve evrensel insani değerleri benimsemiş meslek insanları  olabilmelerini diledi.

Okulumuz Anadolu Teknik Programı birincisi Sıdıka UÇAR ve Anadolu Meslek Programı birincisi Erva Nur AKIN ; mezuniyet belgelerini Okul Müdürümüz Muhammet ERBAŞ elinden aldıktan sonra bröveye isimlerini gururla çaktılar. 

Hazırlamış oldkları gösterlerle yüzleri güldüren öğrencilerimiz,kendi elleriyle tüm öğretmenleri için hazırladıkları hatıra mumlarını takdim ettiklerinde herkesi hüzünlendirdiler.

Bayrak ve flama devir tesliminin ardından tüm öğrencilerimize mezuniyet belgeleri takdim edildi.

Uzun süren bir geri sayımın ardından kepler atıldı....

Haz

PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak:

Mezunlarımızı, mevcut öğrencilerimizi, öğrencimiz olmaya aday ortaokul öğrencilerini ve Plastik sektörünün önde gelen Mantı-Kariyer Günü Etkinliğimizde buluşturduk...

HABER:

https://www.youtube.com/watch?v=tXFBZtRJlXs

May

Gebze PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, düzenlediği mesleki tanıtım yönlendirme ve rehberlik faaliyetleri kapsamında, Kocaeli İli Gebze İlçesi ortaokul rehber öğretmenlerini misafir etti.Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şener DOĞAN, PAGEV yönetim kurulu üyesi Sayın Eren ÜNLÜ ve PAGEV Genel Sekreteri Sayın Ertan GÜNEŞ’in de katıldığı programa ortaokul rehber öğretmenleri yoğun ilgi gösterdiler.